En İyi 10 Dron Modeli

Bir dron almak için geçerli bir nedenimiz olmasa bile, günümüzde dronların moda olduğunu kabul ediyoruz. Burada vurguladığımız küçük ve büyük çoğu dron modeli görüntüleme işlevlerinde kullanım için uygundur. Bu dronlar ile neredeyse profesyonel bir film bile çekebilirsiniz.

Bu dronlardan birine sahip olursanız mükemmel görüntüler yakalayabilen bir hava video aracına sahip olacaksanız. Kaliteli bir dron almak için hızlıca karar vermeden önce iyi bir araştırma yapmalısınız. İyi dronların keyfini çıkarmak için biraz parayı gözden çıkarmanız gerekecektir.

 1. DJI Mavic 2 Pro

DJI Mavic Pro, teknolojik açıdan mükemmeldir, piyasadaki en iyi dronlardan biridir, ancak fiyatı biraz daha yüksektir. Dronlar arasında en net vide ve fotoğraf görüntüleri sunan modellerden biridir. Görüntüler farkedilir şekilde daha üstün, daha derin ve daha önceki tüm sürümlerle çekilenlere göre daha parlaktır. DJI, şaşırtıcı hava klipleri, video ve fotoğraf çekmek için yenilikçi modlarla yazılım alanında da güncellemeler yaptı.

 1. DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini, DJI tarafından üretilen ve DJI Mavic Pro serisi kadar görüntüler alabilen daha küçük boyutlarda bir drondur. DJI Mavic Pro serisi çok pahalı geliyorsa ikinci tercih olarak DJI Mavic Mini düşünülebilir.

 1. Yuneec Breeze

Uçurması kolay, nispeten ucuz, makul derecede dayanıklı ve 4K kamerası ile oldukça iyi bir tercihtir. Bütün bunların yanında şık tasarımı ve 500 $ civarındaki fiyatı ile tercih sebebidir. Dron uçurmaya yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Kolayca dron uçurma işinde ustalık kazanabilir ve uzun süre bu dronu kullanabilirsiniz.

 1. DJI Mavic Air

DJI Mavic Air nisbeten küçük boyutlarına rağmen oldukça başarılıdır. En iyi 4K kameraya sahip dronlardan biri hatta belkide en iyisidir.

 1. DJI Phantom 4

15 – 20 dakika arasında ki pil ömrü ile DJI Phantom 3 kendinden önceki Phantom serisi modellere göre daha iyi 4K görüntü alabilir. oldukça kolay bir uzaktan kumanda kontrolü veya akıllı telefon uygulaması ile kontrol sunar.

 1. Parrot Bebop 2

Bebop-2 fiyatına göre şaşırtıcı şekilde özellikler sunar. Kamerası bir balıkgözü lens kullanıyor ve sabitleme yazılımı yalpalama ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

 1. Parrot Anafi

Parrot Anafi, DJI’nin üstün dronları ile yarışabilecek bir dron olabilir. Mavic Air’e kıyasla daha uygun bir fiyatı vardır fiyatı ile özellikleri kıyaslandığında oldukça tercih edilebilirdir.

 1. DJI Inspire 2

Inspire’ın film setlerinden Enrique Iglesias konserlerine kadar her yerde kullanılmasının bir nedeni var. Inspire 2 bazı ciddi etkileyici özelliklere sahiptir. Bir dronda isteyebileceğiniz stabilizasyon ve otopilot özellikleriyle öne çıkar. Ancak kamera kalitesi en belirleyici özelliğidir.

 1. ZeroTech Dobby

Bu listede yer alan en küçük drondur ve en ucuzlarından biridir. Mütevazı durumuna rağmen şaşırtıcı derecede etkili ve çok yönlüdür. ZeroTech’ten “selfie uçağı” olarak çıkartılan bu dron, çantanıza kolayca sığacak kadar küçük ve iyi bir kamera taşıyabilecek kadar da büyüktür.

 1. Draco HD Uvify

En önemli özellikleri özelleştirilebilir ve modüler olmasıdır. Böylece bileşenlerden herhangi birini (yalnızca kamera, motorlar, video vericileri vb.) yükseltmek veya değiştirmek ömümkündür.

Drone Kontrolü İçin En İyi Uygulamalar

 1. Aerial Photography
 1. Shipping and Delivery
 1. Disaster Management
 1. Search and Rescue
 1. Wildlife Monitoring
 1. Construction Industry


Categories: Technology

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: