Evden Yapabılabilecek En İyi İşler Nelerdir?

Dışarı çıkılamayan bu süre zarfında yapabileceğiniz en iyi uzak işler nelerdir? Belki işiniz kapanmak zorundaydı? Ya da belki şu anda evden çalışamayan bir çalışansınız. Belki de ileride tekrar yaşanabilecek böyle bir durum için hazırlıklı olmak ve önceden plan yapmak istiyorsunuz.

Şimdi yapabileceğiniz en iyi uzak işlere bakmaya değer. Bir işadamı olarak, mevcut durumun tüm dünyadaki işletmeleri nasıl etkilediğini görebiliyorum. Koronavirüs gerçek bir tehdittir. Sağlığımız için olduğu kadar ekonomi için de.

Şirketlerin ve işçilerin işten çıkarıldığını görüyorum. İnsanlar kendilerini işsiz bulurlar. Belki de işinizin tehlikede olduğundan korkuyorsunuzdur. Bu süre zarfında yapabileceğiniz en iyi uzak işleri bulmak faydalı olacaktır. Belki de sizin için bir kariyer değişikliği zamanıdır.

Mesele şu ki, bu şimdiye kadar gördüğümüz son virüs olmayacak. Öngörülemeyen şeyler her zaman olabilir. Bu yüzden iş sürdürülebilirliği çok önemlidir. Şimdi insanlar her zamankinden daha fazla geçim kaynaklarının güvenli olup olmadığını düşünecekler. Giderek daha fazla insan artık sadece bir işe güvenemeyeceklerini anlayacaklar.

Her zaman bunun hakkında konuşuyorum – iş ekonomisini nasıl geride bırakıyoruz. Şimdi beceri ekonomisindeyiz. Evden en iyi uzak işler genellikle belirli bir beceriye dayanır. Böyle bir beceriye sahip olduğunuzda, bunu bir iş için – bir çalışan olarak – ya da serbest çalışan olarak kullanabilirsiniz. Serbest meslek için bu becerimiz bizim fırlatma rampamız olabilir.

Uzaktan İşler Nelerdir?

Basitçe söylemek gerekirse, uzak işler evden veya herhangi bir yerden gerçekten yapılabilecek işlerdir. Bir ofise gidip gelmenizi gerektirmez. İletişim ve teslimat çevrimiçi yapılır. Uzak bir işte çalışıyorsanız, bunu serbest meslek sahibi ya da çalışan olarak yapabilirsiniz. Örneğin benim ekibimde çoğu ekip üyesi uzaktan çalışıyor.

Koronavirüs küresel bir tehdit olduğundan, dünyanın her yerinden insanlardan evde kalmaları istenir. Birçok kişi ofise gitmiyor. Bunun yerine evden çalışıyorlar. E-öğrenme de artmaktadır. Bu bize uzaktan yapılabilecek birçok iş olduğunu gösteriyor. Bu tür işler muhtemelen ilerleyen trend olacak.

Şimdi en iyi uzak işlere bakmak mükemmel ve mantıklı. Eğer becerilerinizi geliştirmeye başlarsanız, salgın biter bitmez başlamaya hazırsınız demektir. Dahası, muhtemelen şu anda ellerinizde çok fazla boş zamanınız var. Yeni bir şey öğrenmek için mükemmel zamanlama.

Corona Salgını Sırasında Uzaktan İşler Neden Önemlidir?

Şimdi şahsen koronavirüs olmasa bile uzak işlerin artacağını düşünüyorum. Ancak dünyadaki neredeyse tüm ülkeler şu anda kapanma yaşadıklarından, gittikçe daha fazla insanın evden çalışması isteniyor. Şirketler uzak çalışanlara sahip olmanın avantajlarını fark ediyorlar.

Dolayısıyla, koronavirüs iyi gitmiş ve kapanmalar sona erse bile, şirketler bu sistemi korumak isteyebilir. Yani, şimdi uzak bir işe girerseniz daha sonra bir avantajınız olabilir.

Bu yüzden, artık tek bir işe güvenmenin yeterli olmadığını söylemeye devam ediyorum. Bunun yerine, her yerden para kazanmanıza izin veren bir beceriye güvenin. Beceriler şimdiye kadar ki kariyerden daha güvenli. Kariyeriniz varsa, belirli bir iş yapmanıza imkan verecektir. Ancak beceri her işte kullanılabilir. Beceriler sizi esnekleştirir.

Şahsen her zaman sadece uzak bir işe güvenmekle kalmayıp, aynı zamanda beceri ile birleştirmenizi tavsiye ederim. Bir beceri farklı türdeki işlere, nişlere ve sektörlere aktarılabilir. Ayrıca sizi pazarda son derece değerli kılar.

Harika Uzak İşler Nasıl Belirlenir?

Korona salgını öncesinde ABD nüfusunun sadece% 5,2’si evden çalışıyordu. Şimdi özel bir durumdayız. Giderek daha fazla insanın evde kalması isteniyor. Virüs tehdidi geçtiğinde, bazıları kesin olarak ofis çalışmasına geri dönecektir. Ancak bazı insanlar uzak işlerin değerini görebilir. Uzak bir işe nasıl geçiş yapabilirsiniz?

Uzaktan işlere tam zamanlı girmek birkaç riskle karşı karşıyadır. Her zaman kesinti potansiyeli vardır. Belki serbest çalışan olarak çalışıyorsunuz ve işletmelere güveniyorsunuz. Bir işletmenin sizden daha az çalışmaya ihtiyacı olduğu ve size daha az fırsat verdiği zamanlar olabilir. Uzak bir iş bulduğunuzda, sizin için yeterli iş sağlayabileceklerinden emin olun.

Ayrıca, size adil ödeme yapan şirketler ve ortaklarla çalışmak da istersiniz. Değerli becerileriniz var ve buna göre ödeme almalısınız. Uzaktan çalışmaya başladığınızda, sizi istikrarlı ve tekrarlayan bir gelir elde edecek işlere dikkat edin.

Uzaktan çalışırken iki yol vardır. Serbest çalışan ya da uzaktan çalışan bir çalışan olabilirsiniz. Serbest çalışan olarak kendi hesabınıza çalışıyorsunuz. Uzaktan çalışan olarak bir işletmeci için ofise gitmeden çalışabilirsiniz.

Uzak çalışansanız hâlâ bir çalışansınız. Bir işletme ile sözleşmeniz var. Tek fark, ofise gidip gelmemeniz. Bunun yerine, her yerden çalışırsınız ve işi dijital olarak teslim edersiniz.

Uzak İşler Geleceğimiz mi?

Şimdi, koronavirüs salgını olmasa bile, uzak işlerin artacağını düşünüyorum. Şimdi sadece daha hızlı oluyor. Peki uzak işler neden artıyor? İki tarafı var. İşveren tarafından, uzak işler onlara para kazandırır. Ofis alanı sağlamaları gerekmez. Serbest çalışanlar işe alırlarsa, aynı zamanda farklı bir sözleşme şeklidir ve şirket için daha ucuz olabilir.

Uzak işlerin de çalışan için avantajları da vardır. Daha esnek çalışmanızı sağlar. İşe gidip gelmenize gerek yok – bu da zamandan tasarruf sağlar. Kendi şartlarınız üzerinde çalışabilir ve sonuç vermeye odaklanabilirsiniz.

Uzak işlerin her iki taraf için de faydaları olduğundan, daha popüler hale geliyorlar. İnternetin yükselişi süreci hızlandırır. Artık pek çok şey sanal olarak yapılabilir. Toplantılar, iletişim, projelerin yönetimi… hepsi çevrimiçi oluyor. Birçok işte, çalışanların her zaman hazır bulunmasına gerek yoktur.

Şu Anda En İyi Uzaktan İşler Hangi Tip İşlerdir?

Çoğu kazançlı uzak iş çok az ekipmana veya araca ihtiyaç duyar. Çoğu için bir bilgisayara, telefona ve internet bağlantısına ihtiyacınız var. Ancak çoğu beceri olduğundan, önce öğrenmeniz ve bilemeniz gerekir. Yeteneğiniz ne kadar iyi olursa, potansiyel olarak o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Ancak çoğu için örgün eğitimden geçmenize gerek yok. Öğrenmek 4 yıl sürmez. Bazıları için birkaç hafta sonra sonuç alabilirsiniz. Ve neredeyse hepsi bir anlamda durgunluğa dayanıklıdır. Onları evden yapabilirsiniz ve neredeyse her zaman talep edilir. Şu anda en iyi uzak işler hangileri?

Web Veya Grafik Tasarımcılığı
Web veya grafik tasarımcılara olan talep neredeyse sınırsız görünüyor. Her şirketin bir web sitesi vardır ve bunun için grafiklere ihtiyaçları vardır. Grafiklere ihtiyaç duydukları tüm blogları ve diğer içerikleri yayınlayabilmek için.

Web tasarımı ve grafik tasarım arasındaki fark nedir? Grafik tasarımcıları yalnızca grafik üzerinde çalışır – basılı da olabilir. Web tasarımcı programlama hakkında biraz daha bilgiye ihtiyaç duyar.

Grafik tasarımcı olmak için üniversiteye gidebilirsiniz. Ancak çoğu zaman gerekli değildir. İnternette tonlarca kaynak var. İyi olduğunuz sürece, şirketler bir derece olmadan bile sizi işe alacaktır.

Web ve grafik tasarımlar en iyi uzak işlerden bazılarıdır. Bunu tam anlamıyla her yerden yapabilirsiniz. Web siteleri şirketler için büyük gelir kaynakları olabilir. Herkesin bir ihtiyacı var, bu yüzden grafik ve web tasarımcıları yüksek talep görüyor.

Çevirmenlik
Birkaç dil konuşmak da para kazanmanızı sağlayacak bir beceridir. Serbest çalışan bir çevirmen olarak veya uzaktan çalışan bir çalışan olarak çalışabilirsiniz. Dünya giderek daha fazla küresel bağlantı kurdukça, daha fazla çevirmene de ihtiyacımız var. Bazen haber makalelerini çevirmek kadar basit bir şey olabilir. Bir ofiste fiziksel olarak bulunmanıza gerek yoktur, böylece çevirmen çalışmasını uzaktan yapabilirsiniz. Müşterileri çevrimiçi olarak bulabilir veya her ay çalıştığınız bir müşteri bulabilirsiniz.

Ürün Tasarımcılığı
Ürün tasarımcısı da en iyi uzak işlerden biridir çünkü bu işte potansiyel olarak çok para vardır. Sizin rolünüz ürün fikirleri bulmak olacaktır. İdeal olarak, biraz programlama biliyorsunuz, böylece ürünün dijital bir modelini oluşturabilirsiniz. Ürün tasarımı birçok niş ve pazarı kapsadığı için muhtemelen belirli bir sektörde uzmanlaşmanız gerekir.

Bu işin zorluğu, sorunları çözen yeni ve değerli ürünler bulmaktır. İnsanların gerçekten satın almak istedikleri bir şey. Düşünmeyi, fikirleri sentezlemeyi ve test etmeyi içeren yaratıcı bir çalışmadır.

Programcılık
Programlama en iyi uzak işlerden biridir çünkü içinde çok para vardır. İnternet burada çok önemli hale geliyor ve herkes iyi programcılara ihtiyaç duyuyor. Koronavirüs salgını ile daha da fazla insan internete güveniyor.

Belki zoom’un kullanıcılarda nasıl inanılmaz bir artış gördüğünü duydunuz. Fiziksel toplantıların yerini video konferanslar aldı. Artış nedeniyle, Zoom video görüşmeleri paylaşımları % 0,4 arttı.

Böylece koronavirüs geçecek, ancak programcılara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulacak. Bazı insanlar programcı olmak için bir dereceye ihtiyacınız olduğunu savunurlar. Ama tamamen kendini öğreten insanları tanıyorum. İyi olduğunuz sürece, bir yerden mezun olmak sadece küçük bir faktördür. Çoğu işletme, bir derece için değil, sonuçlar için ödeme yapar.

Giderek daha fazla şirket çevrimiçi çözümler üretecek. Bunun için programcılara ihtiyaçları var. Programlama beceriniz iyi ise çok para kazanabilirsiniz. Ve gerçekten bir bilgisayar ve internet olduğu sürece her yerden yapabilirsiniz.

Proje Yöneticiliği
Organizasyon sizin gücünüzse, proje yöneticisi sizin için en iyi uzak işlerden biridir. İş akışlarını, görevleri, bütçeleri, yürütmeyi ve daha pek çok şeyi yönetirsiniz. Ekip üyeleriyle iletişim kurarsınız ve projenin sorunsuz çalışmasını sağlarsınız. Sorunlara buna göre tepki verirsiniz.

Proje yöneticisi olarak tamamen dijital çalışabilirsiniz. Proje yönetimi için tasarlanmış araçları ve uygulamaları biliyorsanız yardımcı olur. Ancak, uzaktan yapılabilecek bir iş. Yönetmek de talep edilen bir beceridir. Özellikle işinde iyiyseniz, işletmeler ve şirketler her zaman size ihtiyaç duyacaktır.

Sosyal Medya Yöneticiliği
Bu evden çıkmak zorunda olmayan başka bir meslektir. Sosyal medya sürekli gelişiyor ancak aniden yok olmayacak. Çoğu sosyal medya yöneticisi uzaktan çalışır. Sosyal medya ekibimin dünyanın her yerinden üyeleri var. Her zaman sohbet mesajları ve diğer uygulamalar aracılığıyla iletişim kurarız.

Sosyal medya da yüksek talep görüyor. Giderek daha fazla işletme sosyal medya varlığına ihtiyaç duyduklarının farkında. Yaptığınız işte iyiyseniz, potansiyel olarak işletmenin gelirini artırırsınız. Daha güçlü çevrimiçi varlık, daha fazla reklam anlamına gelir. Bu da daha fazla müşteri ve daha fazla satış anlamına geliyor.

Satış Ortaklığı
Satış ortaklığı pazarlaması dijital çağda çok büyük öneme sahiptir. Aynı zamanda en iyi uzak işlerden biridir çünkü iyi para verir. Satış ortağı yöneticileri belirli bir programı satan kişilerdir.

Satış ortağı yöneticisi tüm satış ortaklarını yönetir ve onlara strateji verir. Bunu doğru yaparsanız, işletmenin dijital büyümesinden siz sorumlu olursunuz. Bir işi büyütürseniz son derece değerli olursunuz ve size memnuniyetle ödeme yaparlar. Satış ortağı yönetimi de uzaktan yapılabilir. Bir ofise gitmenize gerek yok, dijital iletişim kanalları üzerinden yönetebilirsiniz.

Reklam/Metin Yazarlığı
Metin Yazarlığı en iyi uzak işlerden biridir ve son derece kazançlıdır. Yine de, çok az insan bunu biliyor. Bir metin yazarı olarak, yazılı kelimelerinizle gelir elde etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Facebook reklamları, satış mektupları, e-postalar … gelir getiren tüm yazı biçimlerini oluşturursunuz. Ve tüm bunları uzaktan yapabilirsiniz.

En başarılı metin yazarları günde 4 saat çalışabilirler. İstedikleri yerden. Günün geri kalanı onlara aittir. Dahası, bir metin yazarı olmak için bir dereceye ihtiyacınız yok. Başlamak için İngilizce veya iyi bir yazar olmanıza gerek yoktur.

Metin yazarlığı öğrenilebilir bir beceridir. Tek ihtiyacınız olan prensipleri öğrenme arzusudur. Becerinizi geliştirdikten sonra, yaptığınız şey temel olarak iş için gelir sağlar. Geliri seviyorlar, bu yüzden size memnuniyetle öderler. Bu yüzden her türlü ekonomideki en iyi uzak işlerden biridir.

Değerli Ürün Pazarlama
Uzaktan yapabileceğiniz son derece karlı bir meslek ise değerli ürün pazarlamasıdır. Yüksek fiyatlı eşyaları satmak anlamına gelir. Ama bu sadece normal bir satış işi değildir, arkasında çok fazla beceri vardır.

Bugünün alıcısı çok uyanık ve satın almak istemiyor. Onları satın almaya zorlamak işe yaramıyor. Bu yüzden bu işe sattıkları ürünün alıcıya nasıl fayda sağlayabileceğini ve yardımcı olabileceğini öğrenip pazarlamayı bunu kullanarak yapıyorlar.

Bu işte sadece satış yaparsanız ödeme alırsınız. Bu, müşterileriniz için son derece değerlidir, çünkü onlara ek maliyet getirmezsiniz – ancak onlar için para getirirsiniz. Yaptığınız her satıştan sizde yüksek oranlarda komisyonlar kazanırsınız.

Ekonomi kötü olduğunda, şirketlerin her zaman daha fazla paraya ihtiyacı olacaktır. Eğer ikna ve pazarlama yeteneğiniz iyi ise iş bulacaksınız. Bu nedenle, her zaman sahip olabileceğiniz en iyi uzak işlerden biridir.

Sizin İçin En İyi Uzaktan İş Hangisidir?

Şu anda yeni bir beceri almak için en iyi zaman. Koronavirüs nedeniyle oluşan kapanmalarda her zamankinden daha fazla zamanınız var. Hiç bu kadar az dikkat dağıtıcı olmamıştı.

Belki daha önce yeni bir şey öğrenmeye çalıştınız ama dikkatiniz dağıldı. Güvenliğiniz için evde kalmak zorundasınız. Yeni bir şey öğrenmek için mükemmel bir zamanlama. Şimdi şansı yakalarsanız, koronavirüs biter bitmez dışarı çıkıp ilk sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere iki yüksek gelirli beceriden birini öğrenmelerini öğretiyorum. Yüksek gelirli metin yazarlığı veya değerli ürün pazarlaması. Her ikisi de değerlidir, neredeyse durgunluğa dayanıklıdır ve potansiyel olarak size çok yüksek bir gelir sağlar.

Her iki beceri de ikna gücüne dayanır. Değerli ürün pazarlama, bir konuşmada ikna edicilik iken, metin yazma baskıda ikna ediciliktir.

Kaynak:https://danlok.comCategories: Self-Improvement

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: