En İyi 10 Motokaravan Modeli

İster bir karavanda tam zamanlı olarak yaşamayı planlıyor olun, ister bir karavanla seyahat etmeyi istiyor olun, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda uygun fiyatlı motokaravan bulunmaktadır. Bireysel ihtiyaçlarınız ne olursa olsun herkese uyacak ve çeşitli tarzları kapsayacak şekilde, sizin için en iyi 10 motokaravını burada listeledik. Orta sınıf lüks olan bu karavanlar listelenirken başlangıç fiyatlarının 85.000 $’ı geçmemesine dikkat edilmiştir. Şimdi sizi şehir hayatından uzaklaştıracak, bambaşka bir deneyim yaşamanızı sağlayacak olan bu 10 karavanı inceleyelim.

1-VW California – $50,000

En iyi uzak vanlife noktalarına gidiyor olmanız veya sadece bir hafta sonu için yakın bir lokasyona çıkmanız fark etmez. VW California Camper muhtemelen en güvenilir, işlevsel ve şık pop-top kampçıdır. VW tartışmasız Campervan Dünyasının krallarıdır. Kesinlikle şehir şebekelerinden bağımsız yaşam için mükemmel bir araç.

VW California, birkaç nedenden ötürü en iyi karavanlar listemizin başında yer alıyor. En önemlisi, sizin ve aileniz için normal bir iş veya günlük araç olarak kullanılabilecek kadar küçük olması ve uygun maliyetli olmasıdır. Çok fazla alana ihtiyaç duymayan ve fazla yakıt harcamak istemeyenler için mükemmel ve ekonomik bir seçimdir. Pop-top tasarımı, uzun boylu kampçıların bile akşamları dinlenirken eğilmek zorunda kalmayacağını veya rahatça lezzetli yemekler hazırlayabileceğini garanti eder.

İç mekanınızı özelleştirirken kullanabileceğiniz çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Klasik deri koltuklardan, yoldayken hem işlevsel hem de yönetmesi kolay rahat ve sakinleştirici bir iç mekana kadar, kamp aracınızı kişiselleştirmenin pek çok farklı yolu vardır. Mutfak, yemek ve uyku unsurları tümü dünyanın dört bir yanındaki binlerce kampçı tarafından denenmiş ve test edilmiştir. Yıllarca kullanabileceğiniz uygun fiyatlı bir karavan arıyorsanız, VW California Camper ile çok uzun yollar alabilirsiniz.

2- Citroen Wildcamp – $48,000

70 yıldan daha uzun bir süre önce çıkan Classic Type H minibüsü temel alan Wildcamp, bir klasiğe modern bir bakış atıyor ve size seyahat eden küçük bir evde ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi veriyor. Nispeten uygun fiyatlı, geniş, tonlarca depolama alanına sahip ve hem içi hem dışı oldukça özel görünen bir kampçı. Mercedes Bus Dream Ride gibi klasik tarz dönüşümler söz konusu olduğunda grubun lideri konumundadır.

Citroen Wildcamp eski model gibi görünebilir, ancak Campervan şık alet ve özelliklerle birlikte gelir. ABS fren yardımı ve yokuş kalkış destek sistemi bu Citroen Camper Van ile standart olarak gelir. En iyi karavanların bir özelliğide daha iyi bir sürücü olmanıza yardımcı olmalarıdır ve Citroen Wildcamp kesinlikle sürüşte size çok yardımcı olacaktır.

Wildcamp ile doğada kesinlikle konfordan mahrum kalmayacaksınız. Geniş mutfak ve yemek hazırlama alanı, çekilebilir duş ünitesinin arkasına düzgün bir şekilde gizlenmiştir. Oturma alanları ve yatak yorgun yürüyüşlerin ardından sizi kesinlikle dinlendirecektir.

3- Ford Spartan GT – $60,000

Ford GT Spartan, dünyanın her yerindeki çok çeşitli karavan severlere hitap etmesi ve ayrıca daha genç kuşak kampçılara şehir şebekesinden bağımsız yaşamın ne kadar keyifli ve hızlı olabileceğini gösterdiği için bu listeye girmiştir. Oldukça seri ve hızlı olan bu karavan ile uzak rotalara daha kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Ford GT Spartan’ın dışı, onu gençler için en iyi motorkaravanlar listesine eklerken, içi farklı bir dünya. Tamamen ses yalıtımlı, özenle döşenmiş ve tüm ailenin keyif alabileceği işlevsel bir kampçı aracıdır. Oturma alanındaki döner yolcu koltuklarını veya katlanan koltukları geri çekip hareket halindeyken lezzetli yemekler için gizli ikiz ocak ve lavabo kombinasyonundan en iyi şekilde yararlanın. Burada 50 litrelik bir buzdolabı bile var!

Bazen en iyi karavanlar bizi en çok şaşırtanlardır bu araçta, VW California gibi, yapmanız gereken günlük işlerinizde araç olarak kullanılabilir ve bu özelliği onun değerini ikiye katlar. Karavan hayatını denemek isteyen yeni sürücüler veya asla yaşlanmak istemeyen ebeveynler için mükemmeldir.

4- Dalbury E-Electric – $45,000

Eco Campervans, dizel veya benzinli karavanlardan gittikçe uzaklaşarak daha çevreci araçlar üretmeye devam ediyor. Bir karavancının ruhunda çevreyi korumak ve onunla dost yaşamak doğal olarak vardır. Kamp yaparken doğaya egzoz gazı bırakmak istemeyenler için bu karavan doğru seçim olabilir.

Servis maliyetleri dizel araçlara göre % 40 daha ucuz. Sadece bu da değil, aynı zamanda E-Electric, profesyoneller tarafından ücretsiz olarak kurulan bir evde şarj kiti ile birlikte gelir ve sadece 30 dakika içinde% 80’lik bir şarj elde edebilirsiniz.

Ekstra yükseklik için bir pop-up tavan, tüm aksesuarların bulunduğu bir mutfak, rahat uyku ve yemek alanları ve geniş bir açılır yemek masası ile tamamlanan Dalbury E-Electric, her şeyi tek bir genişleyen çatı altında sunuyor. Sadece en iyi karavanlar listemizdeki düşük maliyetli bir karavan değil, aynı zamanda en çevreci karavandır.

5- Dethleffs Eurostyle – $75,000

En iyi karavanlar listemizde gerçek bir “karavan” olmasını bekleyen tüm okuyucularımız için, işte size gerçek bir karavan. Dethleffs, karavan dünyasında büyük bir isimdir. Şehir şebekesinden bağımsız bir yaşam tarzı için iyi donanımlı, konforlu seyahat evleri yapmak konusunda oldukça iyiler. Bir panel dönüşümünden daha büyük ve daha geniş olan Eurostyle, biraz daha fazla lüks isteyenler için mükemmeldir.

En iyi karavanlar listemizdeki en pahalı olanlardan biridir. Ancak Dethleffs’in tarihine ve araçlarında karavan sahiplerine sundukları hizmetlere baktığınızda, çok geçmeden vereceğiniz parayı hakettiğini anlarsınız. Tüm Eurostyle modellerinde gazlı fırınlar, kabin kliması, hava ısıtıcıları, döner koltuklar, ana yatak odaları, geniş mutfak ve oturma alanları bulacaksınız. Uzun mesafeli gezilerinde konfor arayan gezginler için kesinlikle mükemmeldir.

6- Fiat Ducato – $54,000

Fiat Ducato, sıradan bir panelvan karavanı gibi görünebilir, ancak onu en iyi karavanlar listemize sokan oldukça güzel gizli özelliklere sahiptir. Şık yemek alanındaki ayrı koltuklardan, çeşitli şekillerde konumlandırılabilen ayarlanabilir okuma ışıklarına kadar farklı tarzda gizli donanımlara sahiptir.

Sunlight Cliff 600, göğüs yüksekliğine monte edilmiş 90 litrelik bir buzdolabıyla birlikte gelir. Ayrıca bir katlanır yatak, bir bisiklet saklama bölümü ve döner musluklar ve bir tuvalet ile donatılmıştır. Tüm eşyalarınızı gözden uzak tutmak için akıllıca gizlenmiş çekmecelerde önemli bir faktördür.

Sunlight Cliff 600, yoldaki hayata alıştıktan sonra özelleştirilebilecek uygun fiyatlı bir kampçıdır. Kendi dokunuşlarınızı eklemek için yeterince büyük bir iç alana sahiptir.

7- HymerCar Free – $83,000

En iyi karavanlar listemizde yedinci sırada HymerCar Free var. Bu karavan, ister uzun süreli bir yolculuğa çıkmak için açık yol planlıyor olun, ister hafta sonları dışarı çıkmayı planlıyor olun, vanlife seyahati için mükemmeldir. Dört kişinin oturabildiği ve uyuyabildiği HymerCar Free, tüm aile için mükemmel bir kamp arabası olacaktır.

Bu karavanın iç kısmının nötr rengini son derece güzel. Soğuk renkler, karavana hafif ve havadar bir his verir. Birçok eski karavanda gördüğümüz bej ve kahverengi iç mekanlardan çok uzaktır. Bu aydınlık alan, kamp aracının macerayla geçen uzun bir günün ardından girmek için davetkar bir alan gibi hissettirmesini sağlar. Minibüs, dört kişilik bir masa ile rahat bir yemek alanına ve yemek hazırlamak için eksiksiz bir mini mutfağa sahiptir. Minibüsün arkasında, büyük eşyalar ve dış mekan malzemelerini altındaki saklama alanına koyabileceğiniz geniş çift kişilik yatak vardır. Tuvalet, duş, lavabo ve aynalı dolap içeren kompakt bir banyosuda bulunmaktadır.

HymerCar Free, bir Fiat Ducato şasi üzerine inşa edilmiştir. Klima, hız sabitleyici, geri vites kamerası ve tam ses kiti dahil olmak üzere 2020 yılında bir karavandan bekleyeceğiniz tüm donanım ile birlikte gelir. Hymer Car Free, vanlife maceranız için mükemmel bir karavan olacak.

8- Four Wheel Camper – $20,000

2020’deki en iyi motorlu evler listemizin bir sonraki bölümünde, sizin için biraz farklı bir şey var. Dört tekerlekli karavan. Karavanla uyumlu bir kamyona zaten sahipseniz sizin için mükemmel bir seçenektir çünkü bu, bir karavan satın alma maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. Kamp ünitesini çıkarabilir ve kamyonunuzu günlük aracınız olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu sadece bir karavan satın alma maliyetini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda iki araç kullanma masraflarını ödemeniz gerekmediği anlamına gelir. Diğer bir avantaj da, bir kamyonun tüm avantajlarına sahip harika bir küçük kampçıya sahip olabilmenizdir. Kötü arazi koşullarına daha uygundur, yani yol sizi nereye götürürse götürsün gidebilirsiniz.

Dört Tekerlekli Karavanın içinde, büyük yatağın kamyonun kabininin üzerinde yer alması sayesinde tüm ev konforları için yer bulacaksınız. Yükseltilmiş uyku alanı, kampçının tüm zemin alanının özel bir yaşam alanı olmasını sağlayarak iç mekanı neredeyse iki ayrı oda gibi hissettiriyor. Kampçı bir kez açıldığında, içeride ayakta durmak için bolca yer vardır ve bu da rahat bir maceraya izin verir. Karavanın içindeki uyku platformunun yanı sıra buzdolabı, lavabo ve sıcak su, ocak, saklama alanı ve yiyecek hazırlama alanı içeren eksiksiz bir mini mutfak bulacaksınız. Masa içeren bir oturma alanı ve temel ihtiyaç malzemeleri ve ekipmanlar için bolca yer vardır.

Dört Tekerlekli Karavanı seviyoruz ve klasik karavana mükemmel bir alternatif oluşturduklarını düşünüyoruz. Kampçılıkta hem adrenalin hem de rahatlık arayanlar için mükemmeldir.

9- Knauss BoxStar Street XL – $77,000

En iyi karavanlar listemizde dokuz numarada, seyahat eden aileler için mükemmel bir çözüm olan Knaus BoxStar Street XL bulunmaktadır. Aracın içinde 2,38 metrelik devasa bir ayakta durma alanı ile, tavandaki akıllı bir açılır yatakla tüm aileye yetecek kadar uyuma alanı vardır. Açılır yatak sadece 30 saniye içinde ekstra uyku alanı sağlar, Ayrıca kullanılmadığı zamnalarda çok daha geniş bir yaşam alanı oluşmasına olanak sağlar. Yatak kullanımdayken bile oturma ve yemek alanı oldukça kullanışlıdır, yani çocuklar yatarken yetişkinler geceleri uzun süre oturup sohbet edebilir.

İkinci çift kişilik yatak, karavanın arkasında bulunur ve seyahatiniz için hacimli eşyaları saklayacak alan sağlamak üzere sürüş sırasında duvarlara katlanabilir. İki uyku alanı ve yemek alanı ile birlikte, bu karavanda tam bir mutfak ve banyo vardır. Ayrıca, herkesin temel eşyalarını yanına alabileceği bol miktarda depolama alanı da vardır.

Bu kadar yüksek bir tavanla, bu karavanın sürüşünün dengesiz olacağını düşünüyor olabilirsiniz, ancak Knaus BoxStar XL, karavana optimum araç stabilitesi sağlamak için alçak bir ağırlık merkezine sahiptir. Knaus BoxStar XL, harika bir karavan alt yapısına sahip güvenilir bir araç olan Fiat Ducato şasisi üzerine inşa edilmiştir.

10- Swift Kon-Tiki Sport – $83,000

Son olarak, en iyi karavanlar listemizde Swift Kon-Tiki Sport var. Swift Kon-Tiki Sport, rahat ve şık bir şekilde seyahat etmenizi sağlayacak daha büyük bir karavandır. Bu karavan bir Fiat şasisi üzerine inşa edilmiştir ve içinde sürüşü biraz daha konforlu hale getirmek için tüm lüksleri bulacaksınız. Bir DAB radyo, mp3 Bluetooth bağlantısı, kaptan koltuğu ve tablet montajı ile yolculuk siz ve yolcularınız için bir zevk olacak. Swift Kon-Tiki Sport, altı kişiye tüm ailenin yolculuk sırasında güvenli bir şekilde oturabileceği alan sağlar.

Ailelerin tüm ihtiyaçlarını sağlayacak mükemmel bir kamp aracı olduğunu söyleyebiliriz. Kon-Tiki Sport, iki, dört ve hatta altı kişiye uyacak şekilde özelleştirilebilir. Bu da bunu listedeki en çok yönlü karavanımız yapar. Uyku alanlarının üstünde, her bir kamp aracında lavabo, tuvalet ve duş içeren bir banyo, mutfak alanı, oturma alanı ve depolama alanı bulunmaktadır.

Kon-Tiki SPort dışarı çıkıp dünyayı görmek isteyenler için mükemmel bir karavandır. Evdeki tüm olanaklara sahip olduğu için hem hafta sonu kaçamakları için hem de tam zamanlı gezginler için son derece uygundur.

Kendime Uygun Karavanı Nasıl Seçmeliyim?

Yeni başlayanlar için daha büyük her zaman daha iyi olmayabilir, ancak daha küçük olması her zaman daha ucuz olacağı anlamına da gelmez. VW California ve Ford Spartan GT gibi daha küçük modellerin maliyetleri Wildcamp veya Sunlight Cliff 600’den çok daha fazladır. Taşınabilirlik ve geniş depolama alan arıyorsanız, büyük modellerden biri en iyi seçeneğiniz olabilir. Çevre dostu bir karavan arıyorsanız, Dalbury E-Electric sizin için uygun olanıdır. Eğer güzel, basit bir karavan arıyorsanız, o zaman Dethleffs Eurostyle bir sonraki karavanınız olabilir. Sizin için en iyi karavanın hangisi olduğuna karar vermek için artık yeterli bilgiye sahipsiniz.Categories: Miscellaneous

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: