Videonuz YouTube’da Görünüyor mu?

Bir videoyu kimse görmezse başarılı olamaz! Videonuzu oluşturmaya başladığınızda Arama Motoru Optimizasyonunu (SEO) kesinlikle düşünmelisiniz. Yeni başlıyorsanız YouTube ile ilgili öğrenilecek ve çözülecek çok şey var, ancak içeriğinizin arama yapan insanlar tarafından bulunması ilk amaç olmalıdır.

YouTube Videolarınızı Oluştururken İki Şeye Dikkat Edin

1*Kullanıcılar için faydalı olan içerik oluşturun.
2*Arama motorları için uygun içerik oluşturun.

Elbette içeriğinizin YouTube kullanıcıları tarafından bulunmasını istersniz. Başlangıçta bunun için SEO size göre biraz karmaşık olabilir, ancak her şeyi aynı anda yapmak zorunda da değilsiniz. Başarılı içerik oluşturucular birkaç kolay öneride bulunuyorlar, onları dinleyin.

TubeBuddy’den Andrew Kan, içeriğinizin daha fazla aranabilir olmasına yardımcı olmak için belirli bir konuya ve nişlere odaklanan içerik oluşturmanızı öneriyor. Ayrıca bu doğru kitlenin içeriğinizi bulmasını sağlamaya yardımcı olur. Seçtiğiniz niş alanla ilgili olarak arama motorlarında hangi arama terimlerinin kullanıldığını araştırın.

Jeremy Vest, içeriğinizi belirli konulara odaklamanın yanı sıra, içeriğinizin yararlı olduğundan emin olmanızı ve potansiyel kitlenizin sorularını yanıtlamanızı öneriyor.

Hedef kitlenize onların beklediklerinden daha fazla önem verin ve içerikilerinize küçük sürprizler ekleyin. Onların sorularına ve sorunlarına odaklanmayı kesinlikle unutmayın.Categories: Self-Improvement

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: