YouTube Video Konusu Nasıl Bulunur?

Ne hakkında bir YouTube videosu yapmalıyım? diye düşünüyor olabilirsiniz. Seçtiğiniz kitleye uygun YouTube video fikirlerini bulmanın birçok yolu vardır.

Diyelim ki kanalınızda, evlerine bakım yapmak veya süslemek isteyen ev sahiplerini hedefleyeceğinize karar veriyorsunuz. Bu durumda video konularınız, banyodaki kirlerin nasıl çıkarılabileceği veya mutfak dolaplarının nasıl değiştirilebileceği hakkında olabilir.

Hedef kitleniz için son derece alakalı konuları bulmak konusunda neler yapabileceğiniz hakkında bazı ipuçları.

1-YouTube Araması Yapın

YouTube arama motoru, insanların aradıklarını bulmalarının en iyi yollarından biridir. Bir içerik fikri bulduğunuzda, hızlı bir YouTube araması yapın ve nelerle karşılacağınızı görün.

Ardından arama sonuçlarına bakın ve doymuş bir alan mı yoksa benzersiz, halen yer olan bir alan mı olduğuna karar verin.

Tutkulu olduğunuz ve hedef kitlenizle alakalı konuları seçmek istersiniz. Temel bir konu fikriniz olduğunda, YouTube onu daraltmanıza yardımcı olabilir. Arama çubuğuna bazı anahtar kelimeler yazarak YouTube’da arama yapın. Otomatik önerme / otomatik tamamlama özelliği, size YouTube’un önerdiği ek anahtar kelimeleri verecektir.

Tüm araştırmalarınızdan sonra, bir videonun birçok konuyu kapsayabileceğini veya bir dizi video serisi oluşturabileceğinizi fark edebilirsiniz.

2-Yorumlar Bölümüne Göz Atın

Videoların ve makalelerin yorumlar bölümü, YouTube video konuları için harika bir kaynak olabilir. İzleyiciler genellikle ek konular önerir veya ek içerik oluşturmak için yeni alanlar öneren sorular sorarlar.

Bu nedenle, kendinize bir rakip bulun ve YouTube kanalına bakarak gelen yorumlarını okumaya başlayın. İzleyiciler başka neler talep ediyor görün ve bu istekleri siz karşılayın.

4-Topluluklar ve Gruplara Danışın

Fikirlerinizi yansıtabileceğiniz ve sorular sorabileceğiniz bir grup bulun. Fikriniz hakkında fikirlerini öğrenin grubun çoğunun ne düşündüğüne bakın ve fikrinizi şekillendirin.

5-Hedef Kitlenize Sorun

Küçükte olsa kitleniz oluşmaya başladıktan sonra onlara ne tür içerik görmek istediklerini sormaya başlayın. Bu, hedef kitlenizin ne bilmek, öğrenmek ve izlemek istediğini anlamanın kesin yoludur.Categories: Self-Improvement

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: