YouTube Videosu Çekmek İçin Neler Gereklidir?

Videonuzu oluşturmak için doğru araçlara sahip olmadığınızı düşünmeniz yersiz olabilir. Son teknoloji ekipmanlara sahip olmak eğlencelidir ve daha iyi ekipmanın daha kaliteli bir video üretebileceği konusunda hiçbir şüphe yoktur.

Ancak özellikle yeni başlarken ekipman konusunda çok fazla endişelenmemeye çalışın. İlk olarak, içeriği oluşturmada iyi olmayı öğrenin ve daha sonra donanımınızı yükseltme konusunda endişelenin.

iSocialFanz’dan Brian Fanzo’nun bazı tavsiyeleri var. “… telefonunuzla başlayın ve ardından bir web kamerasına geçin, ardından profesyonel donanıma geçin.”

Ekran kayıt yazılımları, basit bir video düzenleyici veya bir akıllı telefon ve biraz da yaratıcılık ile çok şey yapılabilir. Bu araçlar, video oluşturmanın temellerini öğrenmenize yardımcı olabilir ve hangi donanımı kullanırsanız kullanın yararlı olacak iyi teknikleri öğrenirsiniz.

Pek çok insan doğru donanıma sahip değilim veya doğru kameraya sahip değilim diye düşünür ve bu konulara takılır. Ancak birine bir şeyler hissettirebiliyorsanız, yaptığınız şeyle onu ilişkilendirebilirseniz, bu hangi aleti kullandığınızdan daha önemlidir.

YouTube işinde biraz ilerledikten sonra ise şu malzemelere ihtiyaç duyabilirsiniz.

1-Mikrofon

Bir mikrofon videonuzun genel kalitesini artıracaktır. İyi bir mikrofonun pahalı olması gerekmez, ancak doğru seçim yapılmalıdır. Seçim yaparken mümkünse deneme yapın veya kullanmış olanların yorumlarını okuyun.

2-Ekran kaydedici ve Video Düzenleyici

Ekran kayıt yazılımını seçerken düzenleme ve paylaşma özelliklerine sahip bir araç seçin. Size zaman kazandıracak ve tüm işlerinizi tek bir araçta yapmanıza izin verecektir.

Ekranınızı kaydetmek, kamera olmadan bir YouTube videosu oluşturmanın harika bir yoludur. Camtasia’nın yeni başlayanlar için mükemmel bir video düzenleme yazılımı olduğunu düşünülebilir.

3-Aydınlatma

Kamera ile kayıt yapıyorsanız, video aydınlatması görünüşünüzde ve genel kalitede büyük bir fark yaratacaktır.

Aydınlatma elemanları videoların görünümünü iyileştirecek iyi bir yatırım olabilir. Başlarken ışıklar için çok fazla para ödemeniz gerekmez. Aydınlatma, bilim ve sanatın bir karışımı olduğu için, temel bir set profesyonel görünümlü bir video oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

4-Kamera

Kameralar, onlarca dolar ila binlerce dolar arasında değişen fiyatlara sahip olabilirler. İleri teknoloji kameralar videonuzun görünümünü önemli ölçüde iyileştirebilirken, diğer yandan yönetilmesi gereken bir ton ayar ve seçenek ekleyerek videonuzu çekmenin karmaşıklığını artırır.

Harici bir web kamerası, videonuz için nispeten ucuz bir seçenektir. Ancak çoğu web kamerası, harici kameralar ile karşılaştırıldığında oldukça düşük kalitededir.

Yeni akıllı telefonların çoğu videoyu tam HD (1080p) olarak kaydedebilir ve başlangıç için doğru tercih gibi görünmektedir.Categories: Self-Improvement

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: