İlk YouTube Videonuzu Yayınlayın!

İnsanların YouTube’da oluşturduğu binlerce türlü video var. Başlayabileceğiniz en iyi video türü ise eğitici bir videodur. Araştırmalara göre, insanların %53’ü haftada iki veya daha fazla eğitici video izliyorlar. Basit bir öğretici video veya nasıl yapılır videosu, başlangıç için mükemmeldir.

Eğitim videosu, bir kitlenin sorduğu bir soruyu yanıtlar. Excel’de nasıl tablo oluşturulur veya arabanın yağı nasıl değiştirilir gibi bir videoda uzmanlık bilginizi başkalarıyla paylaşırsınız.

Bu tür videoların YouTube’da çok olmasının bir sebebi vardır. Kullanıcıların yüzde 87’si YouTube’da daha önce yapmadıkları şeyleri nasıl yapacaklarını öğrendiklerini söylemektedirler.

Bu izleyicilerinize yararlı ve değerli eğitici videolar oluşturmak için harika bir fırsatınız olduğu anlamına gelir.

Köpek eğitimi, photoshop kullanımı, yemek pişirme vb. ne olursa olsun sizinde iyi yapabildiğiniz birşey kesinlikle vardır. Videolarınızda anlatın ve kanalınızın büyümesini izleyin.

Videolar, potansiyel müşterilerinizin bir ton materyali okumak zorunda kalmadan ürün veya hizmetinizin tam olarak ne yaptığını görmelerine yardımcı olacaktır. İnsanlar her gün video yardımı ararlar. Yalnızca öğrenim ve eğitim içeriği YouTube’da günde bir milyardan fazla görüntülenmektedir.

Videolarınızda kendinizi göstermek zorunda değilsiniz, bilgisayarınızın ekran görüntüsünü alarak oluşturacağınız videolara yönelebilirsiniz. Bu şekilde bir yazılımın demo uygulamasını tanıtabilir, bilgisayarda ki bir uzmanlığınızı anlatabilir veya fotoğraf slayt görüntüleri ile bir konuyu anlatabilirsiniz.Categories: Self-Improvement

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: