İlk YouTube Videonuzu Yayınlayın!

İnsanların YouTube’da oluşturduğu binlerce türlü video var. Başlayabileceğiniz en iyi video türü ise eğitici bir videodur. Araştırmalara göre, insanların %53’ü haftada iki veya daha fazla eğitici video izliyorlar. Basit bir öğretici video veya nasıl yapılır videosu, başlangıç için mükemmeldir.

Eğitim videosu, bir kitlenin sorduğu bir soruyu yanıtlar. Excel’de nasıl tablo oluşturulur veya arabanın yağı nasıl değiştirilir gibi bir videoda uzmanlık bilginizi başkalarıyla paylaşırsınız.

Bu tür videoların YouTube’da çok olmasının bir sebebi vardır. Kullanıcıların yüzde 87’si YouTube’da daha önce yapmadıkları şeyleri nasıl yapacaklarını öğrendiklerini söylemektedirler.

Bu izleyicilerinize yararlı ve değerli eğitici videolar oluşturmak için harika bir fırsatınız olduğu anlamına gelir.

Köpek eğitimi, photoshop kullanımı, yemek pişirme vb. ne olursa olsun sizinde iyi yapabildiğiniz birşey kesinlikle vardır. Videolarınızda anlatın ve kanalınızın büyümesini izleyin.

Videolar, potansiyel müşterilerinizin bir ton materyali okumak zorunda kalmadan ürün veya hizmetinizin tam olarak ne yaptığını görmelerine yardımcı olacaktır. İnsanlar her gün video yardımı ararlar. Yalnızca öğrenim ve eğitim içeriği YouTube’da günde bir milyardan fazla görüntülenmektedir.

Videolarınızda kendinizi göstermek zorunda değilsiniz, bilgisayarınızın ekran görüntüsünü alarak oluşturacağınız videolara yönelebilirsiniz. Bu şekilde bir yazılımın demo uygulamasını tanıtabilir, bilgisayarda ki bir uzmanlığınızı anlatabilir veya fotoğraf slayt görüntüleri ile bir konuyu anlatabilirsiniz.Kategoriler:Kişisel Gelişim

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: