Uyurken Güzelleşmek Mümkün mü?

Güzel görünmek ve iyi hissetmek istiyorsanız iyi bir gece uykusu şarttır. Yeterince uyuduğunuzdan emin olmalısınız. Uyurken güzelliğinize güzellik katabilecek birçok şeyde yapabilirsiniz. Vücudunuz siz uyurken kendini yeniler. Daha iyi görünen bir cilt, saç ve daha fazlasını elde etmek için vücudun bu doğal sürecine destek olabilirsiniz. Uykunun görünümünüz üzerindeki olumlu etkilerini artırabilirsiniz. Şimdi detaylara inelim.

Uyurken saçlarınızın kendini yenilemesini sağlayabilirsiniz.

Yatmadan önce kaliteli bir saç maskesi uygulayın. Özellikle kuru veya yıpranmış saçlarınız varsa, saç maskesi uygulayarak uyurken saçlarınızı yenileyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce sabah kalktığınızda saçlarınızı yıkamak için zamanınızın olup olmadığına dikkat edin. Saç maskenizi yatağınıza bulaştırmadan saçınızda tutmak için, saçınızı bir havluyla, bir bezle veya özel bir kağıtlarla sarabilirsiniz.

Kaliteli bir saç maskesi pahalı olabilir. Evde kendinizde çok etkili saç maskeleri yapabilirsiniz. Ev yapımı saç maskeleri, hazır satın alınan maskelerden bile daha etkli olabilir. Ancak ev yapımı saç maskeleri genelde daha bulaşıcı olurlar. Bu nedenle saçınızı iyi bir şekilde sardığınızdan ve ertesi sabah yıkamak için daha uzun zamanınız olacağından emin olun. Saç maskesi yapımında en çok kullanılan bileşenler;  avokado, zeytin yağı, çiğ yumurta, aloevera, yoğurt, kabak, muz, hindistancevizi yağı ve süttür.

Saçınızda dalgalar oluşturun. Sabah güzel saç dalgaları ile uyanmak için, uyumadan önce saçlarınızı örebilirsiniz. Saçınızı bir saç bandının etrafına sarmayı da deneyebilirsiniz. Sabah saçınızı açın, gerekirse biraz şekillendirici ürün uygulayın ve muhteşem bir görünüm elde edin. Saç tipinize bağlı olarak, saçınızın dalgalı kalmasına yardımcı olmak için hafif bir saç spreyi uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızdaki elektriklenmeyi önleyin. Ne tür bir saça sahip olursanız olun, yatmadan önce saçlarınızı ipek bir fularla bağlayarak harika görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Yatakta bandaj takmak istemiyorsanız, ipek bir yastık kılıfı kullanmayı deneyin. Pamuklu bir yastık kılıfından çok daha az sürtünme yaratır, bu da saçlarınızda daha az kıvrılma anlamına gelir.

Uyurken cildinizin dahada güzelleşmesini sağlayabilirsiniz.

Yatmadan önce yüzünüzü mutlaka temizleyin. Geceleri cildiniz için yapabileceğiniz en önemli şey, yatmadan önce cildinizi yıkamaktır. Cildinizdeki tüm kir ve makyajı temizlemek cildinizin yenilenmesine izin verecek ve kırışıklıkları önleyecektir. Saçınızı cildinizden uzak tutarak gece boyunca yüzünüzü yağsız tutun. Saçınızı ipek bir fularla sarmak hem cildinizi hem de saçınızı koruyacaktır.

Sırt üstü uyumaya çalışın. Yüzünüz ve yastık kılıfınız arasındaki sürtünme kırışıklıkların oluşmasına neden olabilir, bu nedenle sırt üstü uyumaya çalışın. Yan yatarak uyumaktan vazgeçemiyorsanız, ipek veya satenden yapılmış bir yastık kılıfı kullanın. Bu malzemeler daha az sürtünme yaratarak kırışıklık riskinizi azaltır. Yüzünüzdeki yağlar yastık kılıfı üzerinde hızla birikebileceği için yastık kılıfınızı birkaç günde bir değiştirmeniz de önemlidir.

Başınızı yukarda tutmaya çalışın. Bazı insanların gözleri, iyi bir gece uykusu almış olsalar bile, sabahları şişik görünür. Bunun nedeni sıvı birikmesi olabilir. Bu nedenle uyurken başınızı hafifçe yukarda tutarak bunu önleyebilirsiniz. İki yastığı üst üste koyarak uyumak, bunu sağlamanın en basit yoludur.

Göz kremi kullan. Gözünüzün altındaki şişkinlik veya koyu halkalardan endişe duyuyorsanız, yatmadan önce göz kremi sürmeniz faydalı olacaktır.

Cildinizi nemlendirin. Sağlıklı görünen nemli bir cilt için, yatmadan önce cildinize nemlendirici sürdüğünüzden emin olun. Bu özellikle kışın önemlidir. Yüz nemlendirmesi için gözeneklerinizi tıkamayacak bir ürün kullandığınızdan emin olun. Koyu lekeler veya kırışıklıklar gibi başka cilt sorunlarınız varsa, cildinizi ihtiyaç duyduğu nemle besleyebilirsiniz.  Ayakları nemlendirmek için losyon veya vazelin uygulayın.

Bol su tüketin. Özellikle kuru kış aylarında bol su içerek, cildinize uyguladığınız nemlendiricilerin etkinliğini artırabilirsiniz.

Ev yapımı bir yüz maskesi uygulayın. Parlak, beslenmiş bir cilt için yüzünüze ev yapımı bir maske sürerek uyumayı deneyin. Yüz maskesi uyguladığınız zamanlarda yastığınızın üzerine bir havlu örterek yastığınız kirlenmekten koruyabilirsiniz. Ev yapımı yüz maskelerinde en yaygın kullanılan içerikler; zeytin yağı, çay, yulaf ezmesi, bal, esmer şeker, limon suyu, avokado ve uçucu yağlar olarak sıralanabilir.

Sivilcelerinize savaş açın. Akneye eğilimli bir cildiniz varsa, salisilik asit içeren bir akne kremni her gece uygulayarak lekelere neden olan bakterilerle savaşın. İnatçı lekeler için yatmadan önce kil maskesi uygulamayı deneyin. Daha doğal bir tedavi için yatmadan önce yüzünüze tarçın ve bal karışımı sürmeyi deneyin.

Uykunun diğer güzellik faydalarından da yararlanabilirsiniz.

Dudak kremi sürün. Dudaklarınızın pürüzsüz kalması için neme ihtiyacı vardır. Güzellik mağazalarında pek çok dudak nemlendirici seçeneği vardır. Ayrıca zeytinyağı ve balla kendi gece dudak bakım kreminizi yapabilirsiniz. Ayrıca biraz kahverengi şekerde ekleyerek yatmadan önce bu karışımla dudaklarınıza masaj yapabilirsiniz.

Tırnak kenarındaki etleri yenileyin. Göze hoş görünmeyen, kaba tırnak etlerinin görünümünü yumuşatmak ve en aza indirmek için hazır kütikül yağları veya balsamları uygulayabilirsiniz. Ayrıca basit şekilde tırnaklarınızın kenarlarına vaselin sürerekte benzer etkiyi alabilirsiniz. Daha iyi sonuçlar için eldiven takarak yatabilirsiniz.

Uyurken bronzlaşabilirsiniz. Bronzlaşmak istiyorsanız, bir gecede bronzlaşma maskesi uygulamayı deneyebilirsiniz. Kaliteli bir bronzlaşma maskesi uygularsanız, tek bir ürünle nemlenmiş ve ışıltılı bir cilde sahip olacaksınız.

Kirpiklerinize bakım yapın. Sağlıklı, uzun kirpikler istiyorsanız, her gece yatmadan önce kirpiklerinize bir miktar hint yağı sürebilirsiniz.

Dişlerinizi beyazlatın. Normalde yaptığınız gibi dişlerinizi fırçaladıktan sonra, diş fırçanızı biraz karbonat içine daldırın ve tekrar fırçalayın. Ancak bunu haftada bir defadan fazla yapmayın yoksa dişlerinize zarar verebilirsiniz. Bunu günün herhangi bir saatinde yapabilirsiniz, ancak uygulamadan sonra en az bir saat boyunca herhangi bir şey yemekten veya içmekten kaçınmalısınız, bu da yatmadan hemen önceki zamanı ideal yapar.Categories: Other

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: